Nixxa2-1536x864
Kaiser

Reštaurácia NIXA (BB) 2. Časť

Nixxu sme navštívili pred takmer dvomi mesiacmi. Bol som veľmi zvedavý čo sa zmenilo za ten čas, a preto sme sa tam vydali znova.

Na prvý pohľad sa zmenilo… pár vecí. Napríklad zmizli otváracie hodiny predchádzajúcej prevádzky. V držiaku na menu pri dverách je položený lístok s ponukou pizze, ktorý som si pri predchádzajúcej návšteve nepozrel, a teda uvažujem, že už budú mať jedálny lístok.

Interiér sa nezmenil, nemal v podstate prečo. Denné menu, ktoré dostávame je stále v rovnakom Kofola obale, ako pred tým a už tuším, že sme tam kde sme boli. Spýtal som sa na jedálny lístok, a teda bolo mi ponúknuté, že mi uvaria čokoľvek v rámci ich schopností a surovín ale jedálny lístok nemajú. Z denného menu sa minuli už aj kuracie výpečky a varené zemiaky. Miesto výpečkov nám boli ponúknuté kuracie prsia so šťavou.

Vyberáme si teda z denného menu. Myslím, že Nixxa nemá veľké šťastie na moje návštevy (pred návštevou som nepozeral čo majú v ponuke), pretože naposledy mali v ponuke palacinky, na ktoré už, ako viete som pes a dnes mali paradajkovú polievku, na ktorú som pes.

Polievka bola robená na „slovenský“ spôsob. Teda riedka a pomerne sladká. Osobne preferujem Taliansku paradajkovú, ktorá je hustejšia a korenie vyzdvihuje umami z paradajok. Syr použitý do polievky jej nedával žiadnu extra chuť a po zahriatí mal pochybné správanie. Preto som odhadol, že nejde o 30% Eidam, no tipol som to na Eidam 40%. Každopádne polievke vôbec nepomohol. Musím povedať, že okrem tohto nedostatku, mala polievka aj zvláštny koniec. Nemyslím si, že bola z prášku no mám podozrenie, že vývar použitý na základ bol z bujónu.

Pre hlavná jedlá sme zvolili pastiersky syr a alternatívu ku kuracím výpečkom – kuracie prsia so šťavou. Vyprážaný syr vo všeobecnosti je kontroverzné jedlo. Z kuchárskeho hľadiska ho buď máte radi alebo ho pokladáte za absolútnu hlúposť. Ja osobne si myslím, že keby je to jedlo zlé, tak nezíska takú popularitu akú má. Objednal som si ho s hranolkami ale to bola len osobná preferencia, pretože varené zemiaky veľmi nemusím.

Prvé čo musím povedať je, že jedna porcia by nakŕmila priemerný pluk. Hranolky, tatárska omáčka, syr a zelenina sa ledva zmestili na tanier. Pre niekoho super, pre niekoho nie, to nechám nech si každý zhodnotí sám. Čo ma sklamalo bol syr samotný. Cestíčko bolo síce isto „domáce“, no syr nemal veľa chuti a šunka mu nepomohla.Mal som podozrenie, že ide o rovnaký syr, ako som mal v polievke takže som sa rozhodol spýtať čo je to za druh. Musím povedať, že som sa mýlil. Grand Tehla 45%. Hranolky boli polotovar, čo nie je vždy zle. Dobrý polotovar je lepší, ako zle spravená domáca robota. No pokiaľ nemáte jedálny lístok a robíte 3 jedlá za deň, nemyslím si, že by mal byť problém zavariť si hrniec zemiakov. Tatárska omáčka bola kupovaná, čo ma opäť sklamalo vzhľadom na šírku ponuky, na značku som sa nepýtal ale môžem takmer s istotou povedať, že bola od Helmans. Posledné čo mi zostáva okomentovať je zelenina, veľmi dobrý nápad pri niečom tak ťažkom, ako je syr s hranolkami a tatarkou, no čakal by som nejaké dochutenie. “Šalát“ bol len tak hodený dokopy a prakticky to bola len slávna „obloha“.

Ďuriho kuracie prsia boli spravené celkom fajn. Ako zhodnotil „omáčka je super no hranolky vyzerajú, ako lacný polotovar“. Coleslaw bol podľa môjho názoru kupovaný, pretože mi chuťovo veľmi pripomínal majonézu používanú v parížskom šaláte, no možno len zhodou okolností použili rovnakú, ako sa používajú vo veľkovýrobe.

Aby to neznelo, že všetko bolo zlé, poďme to zhrnúť. Nixxa je sídlisková reštaurácia a také jedlo teda aj očakávam. Obsluha je veľmi milá a je vidieť, že sa snaží, ako najlepšie dokáže. Porcie sú veľmi štedré a keď sa chcete natlačiť tak je to tá správna cesta. Úroveň jedla je však veľmi jednoduchá.

Osobne sem cielene nezablúdim ale keď budem potrebovať rýchli obed v okolí, je možné, že ich služby ešte niekedy využijem.

Where to buy

Amazon US
Amazon UK
Amazon DE
Amazon FR
Amazon PL

Amazon DE currently offers cheapest delivery to Slovakia – in EUR

If you cant see the link for your local amazon site, look up the title there, it should be listed there.